Precision psychiatrists

Thomas Werge
Director & Professor
thomas.werge@regionh.dk
Andres Ingason
Research leader
Alfonso Buil Demur
Research leader
Nadia Micali
Professor
nadia.micali@regionh.dk
Andrew Schork
Lead Scientist
dorte.helenius@regionh.dk
Dorte Helenius Mikkelsen
Lead Scientist
dorte.helenius@regionh.dk
Henrik Rasmussen
Lead Scientist
henrik.berg.rasmussen@regionh.dk
Kasper Lage
Lead Scientist
kasper.lage@regionh.dk

Senior Postdocs

Opal Huang
Senior Postdoc
lam.opal.huang@regionh.dk
Vivek Appadurai
Senior Postdoc
vivek.appadurai@regionh.dk

Postdocs

Lea Arregui Nordahl Christoffersen
Postdoc
lea.arregui.nordahl.christoffersen@regionh.dk
Alexander Hauser
Postdoc
alexander.sebastian.hauser@regionh.dk
Anders Rosengren
Postdoc
anders.rosengren@regionh.dk
Joeri Meijsen
Postdoc
joeri.jeroen.meijsen@regionh.dk
Morten Krebs
Postdoc
morten.dybdahl.krebs@regionh.dk
Mischa Lundberg
Postdoc
mischa.lundberg@regionh.dk
Sonja La Bianca
Postdoc
sonja.labianca@regionh.dk

PhD fellows

Saeid Rasekhi Dehkordi
PhD fellow
saeid.rasekhi.dehkordi@regionh.dk
Morteza Vaez
PhD fellow
seyedmorteza.vaez@regionh.dk
Simone Montalbano
PhD fellow
simone.montalbano@regionh.dk
Timur Nurgaliev
PhD fellow

Scientific assistants

Gleb Dudnik
Scientific assistant
gleb.dudnik@regionh.dk
Kajsa-Lotta Hellberg
Scientific assistant
kajsa-lotta.georgii.hellberg@regionh.dk

Bioinformaticians

Jesper Gådin
Bioinformatician
jan.jesper.robert.gaadin@regionh.dk
Jonatan Thompson
Bioinformatician
jonathan.james.thompson@regionh.dk
Richard Zetterberg
Bioinformatician
richard.zetterberg@regionh.dk

Adjunct Senior Researcher

Klaus Damgaard Jakobsen
Adjunct Senior Researcher
klaus.damgaard.jakobsen@regionh.dk

Executive Assistants, Project & Institute Coordinators

Sarah Washbrook
Executive Assistant
sarah.washbrook@regionh.dk
Søs Caspersen
Project Coordinator
soes.caspersen@regionh.dk
Frants Lüttichau
Institute Coordinater
frants.von.luettichau@regionh.dk

Students

Amin Xapana
Student
amin.xapana@regionh.dk
Soha Hamid Sabity
Student
soha.hamid.sabtiy@regionh.dk
Ali Xapana
Student
ali.xapana@regionh.dk

Follow us on Twitter

Skriv til os

38642283